انواع تهویه

  1. تهویه طبیعی که کفایت نمی کند.

2 -تهویه مصنوعی که شامل سیستم تهویه حداقلی، سیستم تهویه حد اکثری ( انتقالی )

سیستم تهویه حداقلی :

در آب و هوای سرد برای پرندگان جوان بکار می رود در این روش با ایجاد فشار منفی هوا از طریق اینلت ها به داخل سالن کشیده شده و به سمت سقف سالن حرکت می کند ارتفاع نصب اینلت ها معمولا 30 سانتی متر زیر سقف می باشد هوای سرد ورودی با هوای گرم بالای سالن مخلوط شده و به دمایی متعادل می رسد. هوای متعادل شده به پایین حرکت می کند و باعث گرمایش سالن پرورش بوقلمون می شود . نهایتا این هوا از طریق هوا کش ها به بیرون می رود .

سیستم تهویه انتقالی:

این سیستم بر دو اصل دمای بیرون و سن پرنده بنا گذاشته شده است سیستم تهویه انتقالی زمانی آغاز می شود که نیاز به تهویه هوای بیشتری باشد (در سنین بالاتر اجرا می شود) این سیستم همانند سیستم حد اقلی کار می کند با این تفاوت که با استفاده بیشتر از ظرفیت هواکش ها هوای بیشتری را خارج می کند.

 سیستم تهویه تونلی:

سیستم تهویه تونلی با استفاده از سرعت بالا ی جریان  هوا برای پرندگان به بلوغ رسیده و در حال رشد در آب و هوای گرم بسیار مناسب است گفتنی است که سیستم تهویه تونلی همراه با یک سیستم خنک کننده تبخیری یا سیستم خنک کننده پدی بسیار مناسب است .خنک کننده تبخیری برای عملکرد بهتر برای آب و هوای گرم مناسب است . برای اینکه کار ایی خوبی داشته باشد بایستی عرض سالن از 12 متر بیشتر نباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *